Куяльник

Життя без води неможливе. Однак має значення, яку саме воду обрати для щоденного вживання. Очищена водопровідна вода не забезпечує організм людини життєво важливими живильними речовинами, які він не виробляє самостійно. З цим завданням може впоратися мінеральна вода Куяльник. 

Лікувально-столова вода хлоридно-натрієвого типу «Куяльник» видобувається зі свердловин Верхньосарматського водного горизонту і бутилюється на заводі "Куяльник" прямо з джерела, не піддаючись хімічній обробці. Вода природним шляхом насичується цінними мінералами, проходячи шар вапняка. Від впливу поверхневих вод та інших факторів джерело захищено 12-метровим шаром глини. 

Куяльник містить натрій, калій, кальцій, магній, хлориди, сульфати і гідрокарбонати. Завдяки достатньому вмісту солей та природному хімічному складу вода не вимиває мінерали з організму і має приємний смак. 

Середній ступінь мінералізації: 3-4 г/дм³, нейтральна лужність: 6,5 pH

У XIX столітті в Одесі було збудовано курорт "Куяльник". Тоді ж на території лиману Куяльник були помічені джерела води з солонуватим смаком і явними лікувальними властивостями. Воду почали використовувати на курорті для профілактики і лікування захворювань шлунково-кишкового тракту. 

Вже на початку XX століття з’явились офіційні результати досліджень, і вчені визнали Куяльницький лиман нерукотворною фармацевтичною фабрикою. Мінеральна вода з надр землі, проникаючи з поверхні землі вглиб різних горизонтів підземних вод, насичується солями, що надає їй незвичайного смаку і багатого складу. В умовах високого тиску і температури відбувається природний синтез газоподібних, рідких і твердих речовин органічного та неорганічного походження. Отож на поверхню піднімається багата солями і органічними сполуками біологічно активна мінеральна вода Куяльник. 

Промисловий розлив мінеральної води розпочато в 1948 році на території однойменного курорту. А в 1961 році поряд з курортом був побудований завод з випуску мінеральної води Куяльник, на якому вода розливалась у склотару 0,5 л. З 1995 року завод "Куяльник" розливає воду в ПЕТ-тару ємністю 0,5 і 1,5 л.

Хлоридно-натрієвої води покращують травлення та стимулюють секрецію кишківника, жовчовидільної системи і підшлункової залози.

Вода Куяльник сприяє покращенню травлення, зокрема шляхом стимуляції виділення інтестинальних гормонів, таких як гастрин, секретин і холецистокінін, які допомагають розщеплювати білки, жири і вуглеводи.

Куяльник впливає на систему травлення, активізуючи ферменти, і на нейрогуморальні процеси, що підвищують функцію шлунка та кишечника.

Завдяки своєму складу з низькою мінералізацією, Куяльник сприяє швидкому поглинанню хімічних речовин в крові, що може поліпшити обмін речовин в організмі та активність мозкових центрів.

Також відомо, що Куяльник корисний для гепатобіліарної системи, збільшуючи утворення та виділення жовчі, покращуючи її властивості. Вона також впливає на імунологічну систему, сприяючи зниженню запальних процесів в організмі.

Медичні показання:

  • хронічні гастрити зі зниженою кислотоутворюючою функцією шлунка в стадії згасаючого загострення, ремісії;
  • хронічні гастрити зі збереженою функцією шлунка в стадії згасаючого загострення і ремісії;
  • хронічні некалькульозні холецистити в стадії згасаючого загострення і ремісії;
  • хронічні пієлонефрити в стадії ремісії;
  • стани, що супроводжуються пригніченням
Хімічний склад мг/дм3
Натрій-калій Na++
900-1300
Кальцій Са2+
<50
Магній Mg2+
<100
Хлориди СL-
1200-1700
Сульфати SO42-
280-380
Гідрокаробонати HCO3-
400-550
Загальна мінералізація, г/дм3

3,0-4,0