Завод "Куяльник"

Історія

Мінеральна вода “Куяльник” веде свою історію, починаючи з 1833 року. Цього року до Одеси прибув доктор медицини Ераст Андріївський, він зумів переконати міську владу створити на березі Куяльницького лиману грязелікарню. На території лікарні було обладнано бювет, вода з якого стала застосовуватися як питна, а згодом і як лікувальна. В 1868 курорт був розширений, був висаджений парк, а в 1873 підведена залізниця, що з’єднала лиман з морським портом і залізничним вокзалом.

У 1892 році, у зв’язку з зростання популярності та відвідуваності курорту, за проектом відомого архітектора Миколи Толвінського була побудована нова, одна з найкрасивіших у Російській імперії, лікарня. З того часу на курорті мінеральну воду “Куяльник” почали активно застосовувати також для покращення травлення та профілактики роботи шлунка.

Промисловий розлив мінеральної води «Куяльник» було розпочато у 1948 році на території курорту. У 1961 році поряд з курортом було побудовано завод з розливу мінеральної води у скляну пляшку. На даний час Одеський завод мінеральної води «Куяльник» є підприємством, що відповідає міжнародним вимогам виробництва мінеральних вод. На заводі є сучасна лабораторія, оснащена високоточним обладнанням та укомплектована кваліфікованим персоналом. Підтримується високий рівень контролю якості продукції та дотримання стандартів.

Цілющі властивості

Вода з Куяльницького джерела відноситься до хлоридно-натрієвих (солоних) мінеральних вод миргородського типу. Однак у порівнянні з Миргородською водою вміст кухонної солі в ній менше. Куяльницька вода містить такі корисні мікроелементи як: калій, кальцій, магній, а також аніони хлору, що підвищують її лікувальні властивості.

Видобуток води

   Мінеральна вода «Куяльник» видобувається із стародавнього Верхньосарматського водоносного горизонту. Протягом 300-кілометрового шляху вода проходить через породи вапняку та захищена від поверхневих вод масивним 12-метровим шаром щільних глин. Це забезпечує сталість природного хімічного складу та кристальну чистоту даної мінеральної води.

   “Куяльник” відноситься до групи середньомінералізованих лікувально-столових хлоридно-натрієвих вод миргородського типу. Вода «Куяльник» насичена мінералами природним способом, має стабільний природний хімічний склад та унікальне співвідношення мікроелементів. Загальний рівень мінералізації від 3 до 4 г на літр. Свердловини знаходяться на місці розливу води в пляшки, що дозволяє донести до споживача всі лікувальні властивості та оригінальний смак у первозданному вигляді.